10.1 C
Brno
Neděle, 2 dubna, 2023
DomůRodinaJezte beraninu a spěte s tváří doleva. Indické noviny radí, jak počít...

Jezte beraninu a spěte s tváří doleva. Indické noviny radí, jak počít chlapce

Date:

Nenechte si ujít

Čím nahradit nezdravé potraviny? Sáhněte po prospěšnějších variantách

U možností, jaké nám dnes nabízejí řetězce a obchody...

Zeptali jsme se stomatologa: Dásně na ústupu a jak o ně pečovat

Odhalené zubní krčky nejsou jen estetický defekt. Zachránit chrup...

Darování krve není jen pomoc jiným, přináší benefity i vám

Hlavní motivací dárců krve je pomoc jiným, ale sami...

Kam spějeme v době sedavé? Toto všechno nám hrozí

Lidí bez pohybu narůstá. Pokud chceme zdravou společnost, je...

Přirozený císařský řez – zlatá střední cesta při porodu?

Císařský řez je operace, která má velký zdravotní přínos...
- Komerční sdělení -časopis

V indické kultuře se stále cení mužského pohlaví více.

Deník Mangalam, který vychází v jihozápadním indickém státě Kerala, nabídl před pár dny svým čtenářům údajné „vědecce ověřené“ rady, jak počít chlapce. Informoval o tom britský The Guardian.

V článku z indických novin byla například taková doporučení jako jíst hodně skopového masa či nikdy nevynechávat snídani.

Přestože autoři článku přiznali, že tyto metody nemusí vždy fungovat, ženám radili, aby během dne přijímali více potravy než obvykle. Kromě beraniny byly pro ně nejideálnějším jídlem sušené rozinky. Muži se zase měli vyhýbat jídlům s vysokou kyselostí.

Další z rad bylo zkoušet plodit dítě pouze první, třetí, pátý nebo sedmý den v týdnu, přičemž podle autorů je vědecky dokázáno, že tehdy jsou spermie silnější. V touze počít chlapce by měly ženy také spát s tváří obrácenou do levé strany, ideálně na západ.

„To, zda dojde k početí dívky nebo chlapce, je naprosto náhodné,“ uvedla pro BBS londýnská gynekoložka a porodnice Shazia Malik.

V kontrastu s indickým článkem se vyjádřila, že neexistuje žádný vědecký důkaz nebo metoda, která by tuto statistickou šanci změnila, pokud je dítě počato přirozeně.

Proti selekci pohlaví se bojuje, ale nepoměr přetrvává
V Indii je ilegální nechat si dělat testy k určení pohlaví miminka. Přesto se stále provádějí a vedou k potratům na základě preference mužského rodu.

BBC uvádí, že v roce 2011 bylo v Indii na 1000 chlapců do věku sedmi let pouze 914 dívek.

A také články jako tyto podporují nespravedlivý přístup, který si ve společnosti cení více chlapců, než dívky. To i přesto, že proti němu bojuje vláda, nevládní organizace i zdravotní pracovníci.

Preference chlapců v některých kulturách pochází z dlouhodobého postoje k mužům, kteří jsou považováni za silnější pohlaví zajišťující finance pro rodinu. Rovněž je výhodnější porodit chlapce, protože vysoké věno, které rodiče musí zaplatit při svatbě své dcery, si mnozí z nich nemohou dovolit.

I Indie se však v posledních letech začala modernizovat. Její předseda vlády, Narendra Modi, veřejně prezentuje potřebu ukončit selekci pohlaví dětí.

Spolu s terorismem, náboženskou nenávistí, korupcí a diskriminací ji považuje za největší zlo v indické společnosti.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek